Uudised

  • Prindi

Minister Reps ja Rakvere linnapea sõlmisid ühiste kavatsuste leppe riigigümnaasiumi rajamiseks

24. jaanuar 2017

Illustratsioon

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps ning Rakvere linnapea Mihkel Juhkami sõlmisid 24. jaanuaril ühiste kavatsuste kokkuleppe, millega alustatakse läbirääkimisi riigigümnaasiumi rajamiseks Rakvere linna.

Minister Mailis Reps: „Soovime koostöös Rakverega ja teiste Lääne-Viru omavalitsustega leida parima lahenduse noortele, et maakonnas pakutav gümnaasiumiharidus oleks jätkuvalt nii tugev kui ka kättesaadav igale motiveeritud noorele. Seetõttu panime täna paika ka põhimõtted, kuidas peaksime ühiselt selle kooli looma.“

„Rakvere on olnud enam kui sada aastat Virumaa hariduskeskuseks. Usume, et see otsus aitab meil seda üliolulist rolli täita veel vähemalt teist sama kaua veel,“ sõnas allkirjastamise järel Rakvere linnapea Mihkel Juhkami.

Viimase 11 aastaga on Lääne-Virumaal langenud gümnasistide arv pea poole võrra ehk 1724 pealt 944 nooreni. Aastaks 2023 langeb gümnaasiumikohtade vajadus u 870ni.


Loodava riigigümnaasiumi asukoht, õppekohtade hulk ning loomise ajakava sõltub läbirääkimiste tulemustest. Rakvere linn kohustub riigigümnaasiumi alustamise hetkel andma linnas gümnaasiumihariduse korraldamise üle riigile.