Uudised

  • Prindi

Põlva Gümnaasium sai omanäolise koolimaja

9. jaanuar 2017

Illustratsioon

Minister Mailis Reps  avas täna,  9. jaanuaril Põlva Gümnaasiumi uue hoone, mis on Eesti esimene liginullenergia koolimaja. „Olen kindel, et põnevate ruumi- ja tehnoloogiliste lahendustega hoone annab õppimiseks ja õpetamiseks rohkesti inspiratsiooni ning moodne vorm toetab kooli põhitegevust,“ ütles minister Mailis Reps.

Põlva Gümnaasiumi omanäoline koolimaja, mille rajamisel on pööratud erilist tähelepanu kaasaegse õpikeskkonna funktsionaalsusele ning energiasäästlikkusele. Kooli ruumikasutust iseloomustab ühendatus ja sujuv üleminek klassiruumi korrastatuselt mõnusale vahetundide ühisolemisele, kus on oma koht nii malel, kott-toolidel ja raamatutel kui ka lauatennisel. 

„Tänapäevane gümnaasium on nagu korralik nutitelefon: ligitõmbav, lihtsasti kasutatav, valikuterohke ja nutikas sisu on ühendatud esteetiliselt kauni ja kasutajasõbraliku vormiga,“ sõnas gümnaasiumi direktor Alo Savi.

Põlva Gümnaasium alustas riigigümnaasiumina õppetööd 1. septembril 2016. Koolihoone valmimiseni toimus õppetöö Põlva Põhikooli õppehoones. Uues majas on 250 õppekohta, esimesel õppeaastal õpib koolis 217 õpilast. Õppida on võimalik viiel õppesuunal kultuuri-, loodus-, reaal-, sotsiaal- ja üldsuunal. Valikkursuseid on võimalik valida 67 kursuse hulgast, nendest 15 pakutakse koostöös piirkonna kutsekoolide ja teiste riigigümnaasiumidega.