Uudised

  • Prindi

Kolm uut riigigümnaasiumi alustasid õppetööd

1. september 2016

Illustratsioon

1. septembril alustasid õppetööd uued riigigümnaasiumid Hiiumaal, Põlvas ja Valgas. Minister Jürgen Ligi allkirjastas keskpäeval Kärdlas koolirahulepingu ja avas ka Hiiumaa Gümnaasiumi koolihoone. Uuenenud koolihoones alustab õppetööd ka Valga Gümnaasium. Põlva Gümnaasiumi õppeaasta algas seevastu asenduskoolihoones ja päris oma majja, esimesse liginullenergiaga koolihoonesse, kolitakse käimasoleva kalendriaasta lõpuks.

Hiiumaa Gümnaasiumis istub koolipinki 118 õpilast. Eesti väikseim riigigümnaasium on saare ainus gümnaasium, millel on Hiiumaa Ametikooliga ühine juhtimine. Riigigümnaasiumi ja kutsekooli koostöö loob uued võimalused – valikkursuste vastastikune pakkumine, ühised ettevõtmised jne – õpilastele ja õpetajatele.

Põlva Gümnaasiumis asub õppima 215 õpilast. Põlva Gümnaasiumi õppesuunad on reaal-loodusainete, sotsiaalainete, kultuuri- ja üldsuund.

Valga Gümnaasiumis on algaval õppeaastal 152 õpilast. Koolis õpivad ka vene emakeelega noored. Gümnaasiumi õppesuunad on humanitaar-, reaal-, majandus- ning siseturvalisuse ja riigikaitse suund.

 

Eestis tegutseb nüüd kokku 12 riigigümnaasiumi, neis alustab õpinguid 3550 noort.

 

Head uut kooliaastat!