Uudised

  • Prindi

Noorteseminar "Ettevõtlik noor = noor ettevõtja?"

26. august 2014

Illustratsioon

18.-20. augustil toimus Udu talus noorteseminar „Ettevõtlik noor = noor ettevõtja?“, seminar tõi ühe laua taha ettevõtjad, noored ja poliitikud. Üheskoos otsiti Jõgevamaa noortele lahendusi ja võimalusi  ettevõtlusega alustamiseks ning noorte ettevõtlikkuse toetamiseks.

Kolmepäevase seminari alguses said maakonna noored omavahel tuttavaks ning lõid sõbraliku keskkonna mõnusaks mitteformaalseks õppimiseks ja aruteludeks. Seminaril osales pea 50 Jõgevamaa noort. Noorte omavahelisele tutvumisele, enda parimate omaduste avastamiseks, ideede müümiseks, meeskonnaga arvestamiseks ja ettevõtlusega lähemalt tutvumiseks mängiti Game clubi loovjuhi Aleksei Razini eestvedamisel ettevõtlusmängu. Rohkem kui viis tundi mängimist ei väsitanud kedagi. See andis positiivset energiat ning ärgitas noori mõtlema.

Teisel päeva olid noortele esinemas ettevõtjad. Nelja inimese ettevõtluskogemustest jäid kõlama sarnased soovitused. Noorel peab olema teotahet, tuleb mõelda suurelt, peab alustama noorelt ning tunnistusel ei pea kõik viied olema. Neli omanäolist, ent edukat ettevõtjat on parim näide erinevatest ettevõtluse võimalustest. Näiteks ettevõtja ja Biohouse OÜ asutaja Raido Graverson alustas oma firmaga ilma toetusteta kaks ja pool aastat tagasi. Kuid nüüd juba teatakse firma töökvaliteeti ning ajalist täpsust ning pakutakse juba ise tööd. OÜ Rp Puit juhtaja Erik Raua alustas oma ettevõttega EASi ja Töötukassa abiga. Mihkel Kübar jutustas ettevõtlikele noortele aga oma kooliaegsest õpilasfirmast. Sellest, kuidas väikeses koolilehes oli võimalik müüa reklaami ning tegeleda ettevõtmisega kahe kooli ja kodukandi üleselt.

Ettevõtlusseminari ümarlauas arutlesid noortega Torma vallvanem Triin Pärsim, Jõgeva linnavolikogu esimees Kalmer Lain, Jõgeva abilinnapea Raivo Meitus, Jõgeva linnapea Aare Olgo, Jõgeva linnavolikogu liige Asso Nettan ja Mihkel Kübar, riigikogu liige Reet Roos, vallavolikogu esimees Rainis Uiga ja liige Hardi Perk ning Jõgeva vallavanem Enn Kurg. Ümarlauas toimus mitme tunnine intensiivne arutelu noortega teemadel: kuidas saaks tänane noor olla ettevõtlik, millised on kohaliku omavalitsuse ootused noortele ja vastupidi, kuidas saab kohalik omavalitus ettevõtlike noori ja noori ettevõtjaid toetada ning millised on tänased võimalused Jõgevamaal.

Noorteseminari korralda Jõgevamaa Gümnaasium, ning rahaliselt toetas sihtasutus Archimedes Erasmus+: Euroopa Noored.

 

Vooremaas ilmus artikkel noorteseminarist.