Uudised

  • Prindi

Allkirjastati riigigümnaasiumite kvaliteedikokkulepe

22. mai 2014

Illustratsioon

25. aprillil allkirjastasid haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski, kuue riigigümnaasiumi direktorid, õpilaste ja õpetajate esindaja kvaliteedikokkuleppe, mis sätestab esimest korda gümnaasiumihariduse tasemel osapoolte kohustused ja ootused üksteisele.

 

Riigigümnaasiumidel on kõrge kvaliteedilatt ning ühised eesmärgid, mille suunas liigutakse. Leppes rõhutatakse, et tegevused peavad lähtuma eelkõige õpilaste vajadustest ning samas vastutab õpilane pühendunult ja motiveeritult õppimise eest. Kvaliteedikokkuleppega kinnitati riigigümnaasiumi tegevuse kümme aluspõhimõtet, õpilase, õpetaja ja direktori pädevused ja vastutuse ulatus ning kvaliteedinäitajad, mille alusel mõõdetakse riigigümnaasiumi edenemist.

 

Haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski ütles, et lepingu kõige olulisemad osapooled on tulevikku vaatavad koolijuhid, õpilased ja õpetajad. „Just nemad tagavad selle, et riigigümnaasiumides antav haridus oleks 21. sajandi tasemel ja maailma parimate hulgas," sõnas minister Ossinovski.

 

Kokkuleppe allkirjastasid haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski; riigigümnaasiumide õpilasesinduste esindaja – Jõgevamaa Gümnaasiumi 11a klassi õpilane ja õpilasesinduse president Meeri Rahn; õpetajate esindaja – Jõgevamaa Gümnaasiumi õpetaja, Eesti aasta 2013 gümnaasiumiõpetaja Neeme Katt; Ülle Luisk – Viljandi Gümnaasiumi direktor; Laine Belovas – Noarootsi Gümnaasiumi direktor; Leidi Schmidt – Läänemaa Ühisgümnaasiumi direktor; Jaanus Järveoja – Nõo Reaalgümnaasiumi direktor; Tarmo Valgepea – loodava Jõhvi riigigümnaasiumi direktor ja Alo Savi – Jõgevamaa Gümnaasiumi direktor.