Uudised

  • Prindi

Jõgeva riigigümnaasiumi hoone sai kasutusloa

25. juuli 2013

Illustratsioon

Kaks kuud enne uue õppeaasta algust väljastas linnavalitsus Jõgevamaa gümnaasiumi äsja renoveeritud hoonele kasutusloa, mis tähendab, et ehitus- ja remonditööd tulevases riigigümnaasiumis on lõppenud.

Jõgevale asutatud uues riigikoolis alustab sügisel õppetööd 222 õpilast ning tung renoveeritud maja kümnendasse klassi oli oodatust suuremgi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Arvestades seda, kui väikese maakonnaga on tegemist, siis üle 90 õpilase soovis sisse astuda. Hetkel on nimekirjas 76 õpilast," rääkis Jõgevamaa gümnaasiumi direktor Alo Savi.

Kuna Jõgeva klassikaline gümnaasium alustab nullist, tuli ka kõik õpetajad leida konkursi korras. "Õpetama asub 20 õpetajat, kandideerimisavaldusi tuli üle 80. Komisjoni töö oli pikk ja pingeline," selgitas Savi.

Linnapea Mihkel Kübar on seda meelt, et riigigümnaasiumite rajamisega saabus täiesti uus tase meie koolihoonete projekteerimises ja ehitamises. Ehituslikult polnud tegemist lihtsa objektiga: hädas oldi keldrisse tungiva veega, maja otsaseinad ähvardasid remondi ajal laiali vajuda.

Sisekujundajad Raul Kull ja Anu-Lahe Sarv A.V.R Projektist ei kasutanud tavalisi ja odavaid lahendusi. Miinuseks võib pidada, et koolil pole oma võimlat ja sööklat, sporti tehakse linnastaadionil ja Virtuse spordihoones. Samas on koolil oma kohvik. "Hakatakse pakkuma kergemat einet ja klassikaline koolitoit tuleb Jõgeva ühisgümnaasiumi köögi põhjal," selgitas Savi.

Riigi kinnisvara aktsiaselts investeeris koolimaja kordategemisse 3,3 miljonit eurot. Sügisel alustavad värskelt korrastatud koolimajades tööd uued riigigümnaasiumid Haapsalus ja Jõgeval, lisaks neile saavad uued või rekonstrueeritud majad Viljandi gümnaasium ja Nõo reaalgümnaasium. Haridusministeeriumi kinnitusel ollakse töödega kõikjal graafikus.