Uudised

  • Prindi

Saksa keele päev Läänemaa Ühisgümnaasiumis

31. märts 2014

Illustratsioon

Kolmapäeval, 26. märtsil kui tänu Saksa saatkonnale ning teistele Saksa organisatsioonidele Haapsalu Põhikoolis ning Läänemaa Ühisgümnaasiumis kõik Saksamaa ja saksa keele ümber keerles, täitis vastutusrikast rolli Läänemaa Ühisgümnaasiumi12. klassi õpilane Hanna Sein. Hanna ülesandeks oli rääkida põhikooliealistele õpilastele oma saksa keele õppimisega seotud kogemustest ja saavutustest.

Hommikul põhikoolis alguse saanud saksa keele päev jätkus keskpäeval ühisgümnaasiumis Saksa suursaadiku Christian Matthias Schlaga ringkäiguga mööda koolimaja. Lisaks vastremonditud omanäolisele hoonele ning suurepärasele vaatele tornist köitsid suursaadiku tähelepanu võõrkeelsed vanas trükikirjas teosed kooli raamatukogus ning õpilaste kunstilooming koridoride seintel.

Päev jätkus filmiprogrammiga. Sel õppeaastal saksa keele õppimist alustanud rühmad said ingliskeelsete subtiitrite abil vaadata mängufilmi „Goethe!“, mis peaks olema igati sobiv täiendus väliskirjanduse kursusele.

Samal ajal rääkis Christian Matthias Schlaga saksa keelt teise võõrkeelena õppivatele õpilastele oma tööst ja poliitikast. Esitati ka mitmeid teemakohaseid küsimusi.