Uudised

  • Prindi

Jõgevamaa Gümnaasiumis toimus infopäev "Vaade tulevikku"

3. märts 2014

Illustratsioon

26. veebruaril toimus Jõgevamaa Gümnaasiumis infopäev "Vaade tulevikku", kus Jõgevamaa gümnasistidel ja kutseõppeasutuste õpilastel oli võimalik tutvuda edasiõppimisvõimalustega ja osaleda erinevates praktilistes töötubades. 

Päeva esimesel poolel vaatas Jõgevamaa Gümnaasiumi õppejuht Anti Alasi minevikku ja andis ülevaate õpilaste valikutest viimastel aastatel. Haridus- ja Teadusministeeriumi kõrgharidus osakonna peaekspert Ivi Lillepuu rääkis riigi ootustest ning sellest, mida peaks õpilane silmas pidama eriala valikul. Ülevaate tööturu ootustest andis Eesti Töötukassa Jõgevamaa osakonna juhataja Liina Võsaste. Sellest, kuidas seada ägedat tulevikusihti ja ennast tegutsema motiveerida rääkis Harald Lepisk. Lisaks sisukatele ettekannetele oli kõikidel koolidel võimalus tutvustada ennast lühikese ettekandega. Ettekandeid on võimalik järelvaadata Jõgevamaa Gümnaasiumi kodulehel.

Päeva teisel poolel oli õpilastel võimalus käia koolide esindajate juures ja täpsemalt küsida neid huvitavate erialade ja sisseastumise kohta. Ülikoolidest olid kohal Tartu Ülikool, Tallinna, Ülikool, Eesti Maaülikool, Eesti Kunstiakadeemia ja Tallinna Tehnikaülikool ning kutseõppasutustest olid kohal Tartu Kutsehariduskeskus, Põltsamaa Ametikool ja Luua Metsanduskool. Kohal oli ka Dream Foundationist Alan Uustal-Hok, kes rääkis elust välismaa ülikoolis, projektipõhisest õppimisest, finantsidest, majutusest jne. Lisaks sellele oli õpilastel võimalus osaleda praktilistes töötubades, teemadeks olid: „Kuidas käituda tööintervjuul“, „Enese motiveerimise õpituba – kuidas olla aktiivne, energiline ja rõõmus tegija?“, „Kuidas saada hakkama infost küllastunud maailmas?“, „Fruktodisain“, „Punupatsi punumine“ ja palju muud.

Infopäeva "Vaade tulevikku" aitasid korraldada Jõgevamaa Omavalitsuste Liit, Jõgeva Maavalitusus ja Jõgevamaa Noortekogu.