Uudised

  • Prindi

Põlva linnavolikogu otsustas riigigümnaasiumi hoone asukohta muuta

28. juuli 2013

Illustratsioon

Põlva linnavolikogu muutis erakorralisel istungil plaanitava riigigümnaasiumi hoone asukohta võrreldes varasema otsusega, nüüd jääb aga Põlva linna ühes otsas kasutamata suur renoveeritud võimla.

Möödunud aasta lõpus löödi Põlvas lahinguid riigigümnaasiumi asukoha üle. Linnavalitsus eelistas riigigümnaasiumi loomist Põlva keskkooli baasil seda toetava infrastruktuuri olemasolu tõttu, vahendas "Aktuaalne kaamera". "Arvestades, et see koolihoone on väiksem ning siia on väljaehitatud võimla, oli igati otstarbekas planeerida siia eraldiseisev gümnaasium," ütles Põlva linnapea Georg Pelisaar.

Sama arvas läinud aasta lõpus ka volikogu. Eileõhtusel erakorralisel istungil tegid volinikud otsuse ringi ning riigigümnaasiumi hoone tuleb ehitada praeguse Põlva ühisgümnaasiumi kõrvale, millest tulevikus saab põhikool. "Kindlasti ei sobi kumbki hoone - mõlemad tuleb maatasa lammutada ja nullist peale ehitada. See oligi põhiline otsuse muutmise põhjus," selgitas Põlva vallavolikogu esimees Koit Jostov. Kui hiilgeajal õppis kahes Põlva linna koolis üle 1600 õpilase, siis nüüd jääb nende arv alla tuhande. See tähendab, et linna piiresse jääb üks põhikool ning koos loodava riigikooliga suureneb hüppeliselt südalinnas olevate spordirajatiste kasutajate arv. Teises linna otsas renoveeritud võimla jääb seevastu kasutuseta. "Selle hoone ülalpidamine, sellele uue funktsiooni leidmine on kindlasti piisavalt raske ja linn ei näe küll võimalusi selle hoone edaspidi käigushoidmiseks," nentis Pelisaar. Nüüd läheb Põlva linnavalitsusel kiireks, sest avatud rahastusvooru jõudmiseks tuli palju tööd taas nullist teha. "Tõsi ta on, et silmas pidades täiesti uut asukohta, me loomulikult pidime ümber vaatama ruumiprogrammi, peame üle vaatama asukoha, kava," rääkis linnapea. Loodav riigigümnaasium peaks Põlva maakonnakeskuses uksed avama 1. septembril 2015.