Uudised

  • Prindi

Värskas toimus Kagu-Eesti riigigümnaasiumide olümpiaadilaager

5. detsember 2017

Illustratsioon

1.-2. detsembril toimus Värskas Põlva, Valga ja Võru riigigümnaasiumi õpilaste ühislaager, kus valmistuti oma õpetajate ning erinevate külalislektorite toel reaal- ja loodusainete olümpiaadideks.

Vaid nädal pärast Kagu-Eesti riigigümnaasiumide teaduspäeva Quantum, on Põlva, Valga ja Võru gümnaasiumidel käsil juba järgmine koostööprojekt. Kahepäevase olümpiaadilaagri esimene eesmärk oli koostöine õppimine ja õpetamine, mis on üks muutunud õpikäsitluse võtmesõnadest. Koostööga kaasneb üldjuhul ajavõit ja paremad lõpptulemused. Teiseks oli õpilaste teoreetiliste teadmiste ja oskuste arendamine, kuna olümpiaadid on õppekavas kirjeldatust mõnevõrra keerulisemad.

Ühislaager tõi õpilastele n-ö koju kätte erinevad külalislektorid – Eero Uustalu, Markus Rene Pae, Meeli Mets, Ida Rahu ja Mati Martin. Laagris oli oma tunniplaan, mis koosnes kahetunnistest õppetsüklitest. Õppetsüklid olid sisustatud külalislektorite ja õpetajate koostöös.

Esimese laagri järel on osalised kindlad, et kolme kooli ühislaager toimub kindlasti ka järgmisel aastal. Õppida ja õpetada saab küll üksinda, kuid koostöiselt on see põnevam, kasulikum ja meeskondlikum.