Uudised

  • Prindi

Rapla tulevane riigigümnaasium sai nurgakivi

5. detsember 2017

Illustratsioon

4. detsembril asetasid haridus- ja teadusminister Mailis Reps, Rapla riigigümnaasiumi direktor Sirje Kautsaar, Ehitus5ECO OÜ juhatuse liige Andres Neemre, Rapla vallavanem Piret Minn ja Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) juhatuse esimees Kati Kusmin pidulikult nurgakivi Rapla tulevasele riigigümnaasiumi hoonele, mis valmib 2018. aasta sügisel.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps märkis, et tänane nurgakivi tähistab Raplamaa hariduskeskuse loomise silmaga nähtavat algust. „Mul on hea meel, et juba järgmist õppeaastat saavad alustada maailma parimate hulka kuuluvad õpilased ja õpetajad maailmatasemel arhitektuuriga koolihoones“.

RKASi juhatuse esimehe Kati Kusmini sõnul on tegemist 12. riigigümnaasiumiga, mida RKAS koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga rajab. „Järgmisel aastal valmib lisaks Raplale ka riigigümnaasium Viimsis. Rõõm on tõdeda, et meie koolivõrgu uuendus toimub tempokalt ning Rapla Gümnaasium saab järgmisel aastal alustada õppetööd kaasaegses õpilaste ja õpetajate vajadustega arvestavas hoones,“ lisas Kusmin.

360 õpilasele kavandatav tänapäevane gümnaasiumihoone ehitatakse Rapla linna, Kooli tänav 8 kinnistule. Rapla riigigümnaasiumi olemasoleva õppehoone rekonstrueerimiseks ja sellele juurdeehituse rajamiseks viis RKAS koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi, Rapla Vallavalitsuse ja Eesti Arhitektide Liiduga 2016. aastal läbi arhitektuurivõistluse. Konkursile laekunud seitsme võistlustöö hulgast tunnistati esikoha vääriliseks Salto Arhitektuuribüroo OÜ ideelahendus märgusõnaga „Lainurk“ (autorid: Maarja Kask, Ralf Lõoke, Helin Kukk, Andro Mänd ja Monica Knoll).

Rapla tulevase riigigümnaasiumi ehitustööde maksumus on 4,7 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Töid rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi ning riigieelarvelistest vahenditest.