Uudised

  • Prindi

Paide riigigümnaasiumi direktoriks saab Urmo Reitav

9. november 2017

Illustratsioon

Paide riigigümnaasiumi direktorina asub tööle Urmo Reitav, kes töötab praegu Viljandi Hariduse Arengufondi juhatajana ja Viljandi Kesklinna Kooli ning Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli ühiskonnaõpetuse õpetajana.

Koolijuhi valimiskomisjoni esimehe, ministeeriumi koolivõrgu osakonna juhataja Raivo Trummali sõnul eristus Urmo Reitav rikkalike kogemuste ja noorsootöö tundmise poolest. „Urmol on selge visioon, kuidas luua riigigümnaasiumi kogukonda kaasates ja õppijakeskseks kujundades. See annab kindluse, et õppeasutusest kujuneb maakonna gümnaasiumihariduse lipulaev,“ ütles Trummal.

Urmo Reitav on haridusteaduste magister. Ta on teinud noorsootööd ja tegutsenud koolitajana ning töötanud üldharidus-, kõrgharidus- ja täiskasvanuhariduse valdkonnas. Tal on ka väljaspool Eestit töötamise kogemus.

Urmo Reitavi sõnul on ta inimene, kes usub visioonidesse ja armastab unistada – vastasel juhul pole võimalik saavutada soovitut. „Riigigümnaasium on teadmuskeskus, kus noor saab hariduse, mis annab head eeldused edasisteks õpinguteks ja elus toimetulekuks. Mõlema saavutamine ja nende koostoime ongi koolijuhi peamine väljakutse kooli arendamise ja kestlikkuse tagamise kõrval,“ lisas ta.

Paide riigigümnaasiumi direktori konkursil osales 8 kandidaati.