Uudised

  • Prindi

Põlva Gümnaasium sai konkursil "Aasta kool 2018" kolmanda koha

4. juuni 2018

Illustratsioon

Konkursi "Aasta kool 2018" rahvahääletusel tuli kolmandale kohale Põlva Gümnaasium. Võitis Tallinna 32. keskkool ning teisele kohale tuli Tallinna Reaalkool.

Põlva gümnaasiumi direktor Alo Savi sõnul on tunnustus koolile oluline. "See on suur tunnustus tervele koolile. Ja eriti mitte kooli juhtidele ja võib-olla isegi mitte õpetajatele, vaid eelkõige õpilastele, kes aasta kooli konkursi leidsid. Me küll toetasime, aga nemad panid kokku video, kontseptsiooni. See on meie õpilasesinduse ja õpilaste suur ettevõtmine. Olen nende üle väga uhke," lausus Savi.

Tänavu esimest korda toimunud konkurss "Aasta kool 2018" on loov ja lõbus üritus, mille eesmärk on tuua esile kooliperesid, kus tegutsetakse ühiselt ja loovalt ka õppetöö kõrval. Lisaks aitab see esile tuua koolide õpikeskkonda, koolipere tänapäevasust ning põnevaid õpetajaid. 

Kokku osales „Aasta Kool 2018“ konkursil 68 kooli, finaali ehk kümne sekka jõudsid lisaks esikolmikule veel Tallinnast Gustav Adolfi gümnaasium, Rahumäe põhikool ja Südalinna kool, Tartust Maarja kool ja Kristjan Jaak Petersoni gümnaasium, Tartumaalt Unipiha algkool ja Võrumaalt Parksepa keskkool.

Konkurssi korraldasid SA Innove ning Haridus- ja teadusministeerium, korraldamist toetas Euroopa Sotsiaalfond.